Skip to Content

MLUVTE SEBEVĚDOMĚ A ZAPÁLENĚ O SVÉM ŘEMESLU

Chovejte se tak, ať vaše činy korespondují s tím, co řikáte. Je potřeba vybudovat si konzistentní a profesionální přístup ve vyjadřováni se ohledně vašeho každodenního řemesla. Tento glosář posílí vaši slovní zásobu a celkovou odbornost prostřednictvím komplexního seznamu holičské terminologie od A-Z.

A

PŘIROZENĚ SUPER STRUKTUROVANÉ VLASY - DOKONALÉ TVAROVÁNÍ.

Afro-karibské vlasy jsou na první pohled speciální - jejich tvarování vyžaduje profesionální dovednosti a několik speciálních technik. Střihání Afro vlasů je jako vytváření 3D umění. Velmi důležitá je vyrovnanost, stejně tak jako pochopení váhy a hustoty vlasů. Klasický kulatý Afro styl vznikl během hnutí Flower Power.

B

ODBORNÍCI POUŽÍVAJÍ DVĚ RŮZNÉ ČEPELE VE STŘIHACÍM STROJKU PRO VYTVOŘENÍ JEMNÉHO A MĚKKÉHO USTUPUJÍCÍHO STYLU.

#nofilter: jedná se o techniku, která byla inspirována intenzivním používáním filtrů na Facebooku a Instagramu. Aby bylo možné dosáhnout rozmazaného a filtrovaného efektu, vytvořili zkušení holiči toto specifické umění pomocí dvou různých zastřihovačů k vytvoření rozmazaného vzhledu. Zásadní je používat střihací čepele, které se liší úhlem střihu a také velikostí břitvy. Odchylka vytváří plynulé prolínání.

ZPŮSOB VYTVÁŘENÍ STŘIHU POMOCÍ ZASTŘIHÁVACÍCH STROJKŮ INSPIROVANÝ DIY

Tento střih inspirovaný renesancí strojků na vlasy vytváří účesy, které lze díky DIY přístupu doma přetvářet. Výrazné módní vyjádření. Tip odborníka: Vytvořte dobře vyvážený základ. Udržujte střih kratší po stranách a mírně delší ve vrchní části. Boční partie udržujte nad oblastí spánku. Použijte zdvižení pod úhlem 90 ° pro doplnění struktury ve tvaru kosti a zachování mužnosti střihu. Použijte profesionální zastřihovač pro tvarování kontur účesu. Styl se může inspirovat DIY, ale měl by ho vytvářet profesionál.

C

UPOUTEJTE POZORNOST POMOCÍ ZAJÍMAVÉHO DETAILU VE STŘIHU VAŠEHO KLIENTA

Snažte se vytvořit atraktivní finální vzhled a zajistěte, aby si zákazník mohl po odchodu od vás rovnou stoupnout před objektiv fotografa. Zvýrazněte obvod, zaměřte se na vousy, obočí nebo zadní část hlavy - věnujte pozornost určitým partiím. Použijte svůj chytrý telefon pro kontrolu účesu, přibližujte a oddalujte si fotku a najděte Centrální bod vašeho stylu.

D

V MODERNÍM SVĚTĚ PÁNSKÉ ÚPRAVY VLASŮ NENÍ VŠE O FADES. DNEŠNÍ HOLIČ POTŘEBUJE KOMPLETNÍ REPERTOÁR TECHNIK PRO VYTVOŘENÍ PÁNSKÝCH STYLŮ I NA DELŠÍCH VLASECH.

Je dobré vědět, jak stříhat, upravovat a ošetřovat delší vlasy. Přemýšlejte o delších vousech. Dokonce i základní dovednosti fénování lze zdokonalit při práci s dlouhými vlasy. Tip odborníka: K dosažení moderní současné podoby dlouhých vlasů je ideální technika čtvercového vrstvení.

F

STUPŇOVÁNÍ OD NULY PO MAXIMUM. POVINNÁ TECHNIKA V MODERNÍM SVĚTĚ PÁNSKÉ ÚPRAVY VLASŮ.

Klíčem ke stylu fade je plynule stupňovaná individuálně nastavená linie s největší váhou. Fade má mnoho podob a je to základní technika, kterou byste měli mít ve svém reportoáru. Po jejím zvládnutí ji můžete použít pro Low Fades, High Fades, Skin Fades, Razor Fades (pomocí čepele k dosažení ostrosti) a Curly Fades. Linie s největší váhou může kopírovat tvar hlavy nebo mít vodorovný tvar. Zvládněte techniku fade a stanete se odborníkem na přesné cuts střihy.

I

IVY LEAGUE JE STYL INSPIROVANÝ VYSOKOŠKOLSKÝMI STUDENTY, TENTO STŘIH POCHÁZÍ ZE SPOJENÝCH STÁTŮ.

Jedná se o typ střihu, kdy jsou vlasy vpředu na hlavě dostatečně dlouhé, aby se daly upravovat s postranní částí. Temeno a strany jsou zkráceny.

J

Další americkou klasikou je Jheri Curl; účes s trvalým zvlněním, který byl populární mezi afroameričany během 80. a počátku 90. let. Tento účes vytvořil kadeřník Jheri Redding a přináší svému nositeli lesklý, volně zvlněný vzhled.

K

KAŽDÝ HOLIČ POTŘEBUJE, KROMĚ PRODUKTŮ STMNT TAKÉ SADU NEZBYTNÝCH POMŮCEK.

Základ tvoří skvělý set strojů s různými nástavci; doplněné hřebeny s různou šířkou a kvalitními nůžkami, protože některé styly vyžadují střihání nůžkami přes hřeben.

L

I KDYŽ EXISTUJE TREND VYTVÁŘET V ÚČESECH VELMI VÝRAZNÉ PĚŠINKY, V POSLEDNÍ DOBĚ ROSTE OBLIBA "NENUCENÉ PĚŠINKY".

Tato technika zajišťuje, že daný nositel střihu se nemusí zavázat k jedné pěšince a může nechat své vlasy volně splývat ze strany na stranu.

SUPER PŘESNÝ ZPŮSOB DOKONČENÍ VLASOVÉ LINIE, NEJDŘÍVE SE POUŽIJE ZASTŘIHOVAČ A PAK ŽILETKA PRO VYTVOŘENÍ MAXIMÁLNÍHO EFEKTU.

Ostré hrany a jasný postup představují úroveň umělecké řemeslné dovednosti a kvalitu práce. Vyváženost a ostrost kolem hran podtrhují tuto výraznou dvourozměrnou geometrii. Tip odborníka: Po obvodu vlasů použijte Vlasový sprej STMNT, poté si do dlaní dejte trochu mastekového prášku, otřete do něj zastřihovač a pak s ním ohraničte vytvořené ostré vnější linie. Bílý prášek dodává další kontrast, který vypadá výjimečně. Takto můžete vytvořit nejostřejší obrysy, jaké si lze představit.

JAK NÁZEV NAPOVÍDÁ, JEDNÁ SE O OBLAST STŘIHU, KTERÁ MÁ NEJVĚTŠÍ VÁHU.

V této oblasti se může sbíhat více vrstev, nebo pokud zde nejsou žádné vrstvy, vlasy se střihají tak, aby padaly na sebe; a vytvářely tak váhu v této konkrétní partii. V klasickém holičství někdy linie váhy zůstává na temeni hlavy.

M

Mullet je známý jako účes „zepředu byznys, zezadu party“ a nosí ho celá řada umělců. V posledních letech zažívá svůj návrat. Dnes klasické kadeřnické styly kombinují mullet se stylem side fade.

N

NEJVYŠŠÍ FŮZE HOLIČSTVÍ A KADEŘNICTVÍ - HNACÍ MOTOR STMNT

Popisuje vývoj holičství. V Nu Skool se řemeslo a umění kadeřnictví mísí s tradičními střihy z holičství. Kombinace klasických stylů s pokročilým střihem pro moderního zákazníka. Vzhled je vytvářen pomocí nejrůznějších nástrojů a produktů, s porozuměním kadeřnickému umění, které přináší výsledky vyjadřující opravdový názor.

P

LINIE NA HLAVĚ VYTVOŘENÁ ROZDĚLENÍM VLASŮ POMOCÍ HŘEBENE.

Vytvoření pěšinky je základní dovednost, kterou je třeba zvládnout, pevný vzor pěšinky je základem k technickému střihu. Pěšinka může mít tradiční podobu pro styl uhlazený dozadu nebo vytvořená hřebenem přes konečný styl. V posledních letech se stalo populárním vytvořit centrální bod účesu vytvořením vyholené pěšinky. Pěšinky se liší délkou, úhlem a šířkou. Musí být vždy přesná.

PATKA BYLA PŮVODNĚ REAKCÍ NA PŘÍSNÉ KRÁTKÉ ÚČESY PRO MUŽE ZPOPULARIZOVANÉ BĚHEM VÁLKY.

Jedná se o účes, který kombinuje pompadour z 50. let, flattop z 50. let a někdy i mohawk.

TENTO STŘIH JE POPULÁRNÍ OD ZAČÁTKU MINULÉHO STOLETÍ A STÁLE ZÍSKÁVÁ NA OBLÍBENOSTI.

Tento styl je známý díky silnému odpojení mezi výrazně delší vrchní části a velmi krátkými stranami bez jakéhokoli ustupování.

S

LINIE KOPÍRUJÍCÍ USTUPUJÍCÍ ČÁST HLAVY V NEJŠIRŠÍM MÍSTĚ.

Správné umístění pro sekci ve tvaru podkovy závisí na struktuře kostí, struktuře a hustotě vlasů a jasné představě o koncepci, která má být vytvořena. Tato sekce se v dnešní pánské úpravě vlasů používá často. Obvykle se nachází v nejširší části hlavy, připomíná U tvar podkovy, leží v místě, kde na hlavě leží kloubouk a kopíruje tak obvod a šířku hlavy.

ELEKTRICKÝ PŘÍSTROJ PRO VYTVÁŘENÍ NEJMODERNĚJŠÍCH HOLIČSKÝCH STYLŮ. UMOŽŇUJE MĚNIT DÉLKU STŘIHU A NASTAVENÍ ČEPELE PRO INDIVIDUÁLNÍ STŘIH VLASŮ.

Základní nástroj v sadě pomůcek každého holiče. Poprvé ho vytvořil Leo Wahl v roce 1920, nyní je na trhu k dispozici velký výběr strojků na vlasy. Výběr vhodného strojku vychází z vašeho osobního vkusu a preferencí týkající se manipulace. Výběr je zcela na vás - ať už dáváte přednost jednouchému řešení nebo vysoké specializaci, s kabelem nebo bez kabelu, kovu nebo kůži.

ZÁKLADEM PRO VŠECHNY FADE A TAPER STYLY JE TATO VELMI PRECIZNÍ TECHNIKA STŘIHU VYTVÁŘEJÍCÍ OBJEM.

Zásadní technika pro vytvoření skvěle upravených účesů založených na preciznosti, disciplíně a přístupu. Stupňování se v tomto případě používá k vytvoření přechodu z krátkých vlasů v obvodu a pomalému zvyšování objemu a délky směrem nahoru. Dokonalá technika, po jejíž zvládnutí se stanete mistrem svého řemesla. Přesnost a strukturovaný přístup pomůžou vytvářet výsledky, které zanechají klienty v úžasu.

DEFINICE KLASICKÉHO HOLIČSTVÍ INSPIROVANÁ ÚČESY Z OBDOBÍ 20.-50.LET MINULÉHO STOLETÍ.

Doba, kdy holičství bylo společenským centrem města. Tvary a formy inspirované dvacátými až padesátými lety minulého století, kdy střihy demonstrovaly příjem nebo postavení. Bankéř měl jiný účes než dělník - čím vyšší postavení, tím delší postranní partie, mohli si totiž dovolit vídat svého holiče každý týden, aby je upravil a oholil. Dnes je Old School zpět na scéně – nosit třídílný oblek s razor fade je absolutně v módě.

BŘITVA JE JEDINEČNÝ STYLINGOVÝ NÁSTROJ, KTERÝ MŮŽE BÝT POUŽITÝ JAKO DOPLNĚK K TRADIČNÍMU STŘIHU NŮŽKAMI

Střihy břitvami vytváří lehčí a sofistikovanější vzhled. Je to o vytvoření velmi odlehčených sekcí vlasů, které se budou prakticky vznášet. 
To vytváří velmi rock n' rollový typ vzhledu, který navozuje dojem nenuceného stylu.

T

Mnoho klasických stylů pánské úpravy vlasů a holičství se ve svém designu výrazně spoléhá na linie a kontury. Například klasické účesy se zužujícím se ustupováním vytváří tvarování kolem oblasti zátylku pro ostrý vzhled.

Tento výraz se vztahuje ke specifickému tvaru střihu kolem zátylku – přirozené nebo čtvercové kontury vlasové linie se nahrazují tvarem V. Tento styl se někdy kombinuje s účesem Ivy League.

U

METODA PÁNSKÉ ÚPRAVY VLASŮ, KTERÁ SE STALA KLASIKOU - NEJDE O SAMOTNÝ ÚČES, ALE O ZPŮSOB ÚPRAVY VLASŮ.

K udržení vlasů zčesaných dozadu a od obličeje je nutná silná pomáda, ale tento vzhled lze upravovat bez ohledu na délku vlasů.

Z

ZATÍMCO TERMÍN ZASTŘIHOVÁNÍ V KADEŘNICTVÍ ZNAJÍ VŠICHNI KADEŘNICÍ, V HOLIČSTVÍ MŮŽE ZASTŘIHOVÁNÍ ZAHRNOVAT OBNOVENÍ USTUPOVÁNÍ POSTRANNÍCH PARTIÍ.

Účesy, které začínají se skin fade můžou růst velmi rychle. U ostatních účesů, jako je pompadour, je pravidelně upravována pouze vrchní partie.

Zero fade je jeden z nejkratších možných střihů; vlasy jsou ostříhané na minimální možnou délku. Obvykle zůstává nepatrný stín, takže to není dokonale čistý oholený vzhled. Na rozdíl od oholené hlavy tento styl nechává na hlavě stále viditelné strniště.

#MAKEYOURSTMNT
VZDĚLÁVÁNÍ