Skip to Content

STMNT X DEFER

ZATÍMCO NADÁLE POKRAČUJEME S BUDOVÁNÍM ZNAČKY, STMNT TVŮRCI SPOJILI SVÉ SÍLY S VÁŽENÝM UMĚLCEM DEFEREM, ABY VÁM PŘINESLI NĚCO SKUTEČNĚ VÝJIMEČNÉHO…

O DEFEROVI

Defer (@deferk2s) pochází z LA; je respektovaný umělec a nedílná součást losangeleské street art scény od poloviny 80. let.

Jeho práce je okamžitě rozpoznatelná s charakteristickým expresivním stylem, který stírá hranice mezi graffiti, typografií a výtvarným uměním. Defer je jedním z nejvlivnějších tvůrců v oboru.

Jeho umění zdobilo například značky Nike a Beats by Dre. Jeho práce symbolizuje srovnání mezi světlem a tmou. Monochromatické a barevné. Pečlivé opakování téměř nekontrolované povahy frenetických struktur. Pro Defera to symbolizuje například, minulé zkušenosti – vrstvy života – které se odrážejí v jeho obrazech.

Popisuje to jako formu duchovního jazyka, který proudí každým médiem; mnohostranné záběry vysoce detailní práce s linkami se skrytými hloubkami za scénářem. Plynulost písmen se organicky pohybuje jako spojení mnoha stylů, jako jsou ostré hranaté čáry spojené se zdobeným písmem.

Jsme hrdí na to, že můžeme spolupracovat s tak inspirujícím umělcem; Deferův exkluzivní design inspirovaný STMNT zobrazený na limitované edici STMNT Univerzálního šamponu (300 ml).

"VYJADŘUJI SÁM SEBE PŘOSTŘEDNICTVÍM SVÉ PRÁCE. NECHŤ INSPIRUJE OSTATNÍ K TVORBĚ A SEBEVYJÁDŘENÍ"

– Defer.

KREATIVNÍ PROCES

Vážený umělec Defer (@deferk2s) sdílí své myšlenky a postup při navrhování motivu limitované edice pro STMNT Univerzální šampon 300 ml, který je výsledkem spolupráce Artist Edition 2022.

Procesem vytváření tohoto uměleckého díla pro STMNT bylo nejprve najít způsob, jak upřímně vyjádřit moje umění. Zadruhé bylo zajistit, aby bylo vyjádřeno správným způsobem.“ – Defer.

Při vytváření designu šitého na míru značce STMNT, chtěl Defer zůstat věrný svému typickému kaligrafickému stylu a zároveň odrážet étos naší značky; vytvořit design, který bude odvážným prohlášením.

V souladu se svým stylem začal Defer s tvary písmen, kde se ústřední bod soustředil na značku „STMNT“ jako typografii – dříve, jak Defer popisuje, byla abstraktně „vymazána“. To se opakuje v celém kusu se zdobenými vzory, které přicházejí do hry; ručně malované v originálním stylu k vytvoření skutečně jedinečného uměleckého díla. Pro Defera představuje záměrné použití zlaté barvy „vyšší úroveň porozumění a osvícení v metafyzickém smyslu“.

Zde, stejně jako ve všech jeho uměleckých dílech, bylo pro Defera důležité dosáhnout vznešeného vyjádření, reprezentujícího velikost jak esteticky, tak duchovně.

"CÍTÍM SE, JAKO BYCH BYL NÁDOBOU VYJADŘUJÍCÍ SVÉHO NEJNITERNĚJŠÍHO DUCHA...MILUJI MALOVÁNÍ POMOCÍ TĚCH NEJJEDNODUŠŠÍCH NÁSTROJŮ, ŠTĚTCŮ, BARVY A VODY."

– Defer.

#MAKEYOURSTMNT
KONTAKT